Prva liga: Hadžić začel z zmago, Kolman s porazom

Š.R., 14.4.2019
Bojan Velikonja/Dnevnik

V Stožicah prva zmaga prvakov z novim trenerjem, v Celju pa je Mura vse opravila že v prvih štirih minutah

Potem ko so v soboto triglavani v obračunu z velenjskim Rudarjem doma doživeli boleč poraz z 0:4, Maribor pa je z avtogolom Gabra Dobrovoljca premagal Domžale, so bili danes na sporedu še trije prvoligaški obračuni. Najprej je Mura, lanska povratnica med slovensko nogometno elito, Celjanom pokazala, da ni od muh in da je resna kandidatka za četrto vozovnico, ki pelje v kvalifikacije za evropsko ligo. Da bodo imeli Celjani zelo težko nalogo, če bodo hoteli priti do ugodnega rezultata, je bilo jasno že kmalu po prvem sodnikovem žvižgu. Gledalci se na stadionu Arena Z'dežele še niso niti prav posedli, ko je Mura povedla, strelec v prvi minuti pa je bil Alen Kozar. V četrti minuti so Prekmurci šokirali Štajerce, v vodstvo z 2:0 jih je popeljal Nino Kouter, ki je prek vratarja Metoda Jurharja žogo poslal v celjsko mrežo. Golov je bilo s tem konec, Celjani pa so pred koncem tekme ostali še brez Tadeja Vidmajerja, ki je moral predčasno v slačilnico zaradi dveh rumenih kartonov.

image
Loris Cipot Prekmurci so se veselili v Celju.

Safet Hadžić, ki je znova sedel na klop Olimpije namesto Roberta Pevnika, je svoj mandat začel z zmago proti Aluminiju. Srečno zmago. Kidričani so bili večji del tekme vsaj enakovreden tekmec, v drugem polčasu pa so šumarji povsem zagospodarili na igrišču. Proti golu Nejca Vidmarja se je vsula prava kanonada, ljubljanski vratar pa je zaslužen, da gostje v teh težkih minutah za zmaje niso zatresli mreže. Pa seveda Mario Jurčevič, ki mu je pomagal z zbijanjem z golove črte, da se Lucas Mario Horvat ni vpisal med strelce. Prvo resno priložnost na srečanju so sicer imeli domači nogometaši, ko je Rok Kronaveter dobro izvedel prosti strel, Luka Janžekovič pa je žogo odbil v prečko. Do 79. minute se je zdelo, da na srečanju ne bo zmagovalca, kar bi seveda bolj ustrezalo gostom. Toda usodo Aluminija je najprej napol zapečatil Jurčevič, ki je zadel za vodstvo Olimpije po lepi podaji Kronavetra. Za poraz z dvema goloma razlike pa so najbolj zaslužni kar Kidričani sami. V zadnji minuti je Rok Kronaveter izkoristil hudo napako Ilije Martinovića in žogo poslal v gol mimo nemočnega Luke Janžekoviča.

image
Bojan Velikonja/Dnevnik Kidričani so namučili Ljubljančane.

"Pri rezultatu 0:0 nič smo imeli zelo lepi priložnosti, a žal nismo zadeli. Na drugi strani pa je kvaliteta odločila tekmo. Zadnji zadetek, ki smo ga prejeli, je nedopusten. To je podcenjevanje nasprotnika," je po tekmi dejal trener Aluminija Oliver Bogatinov. Olimpijin Safet Hadžić je dejal, da je bila tekma težka: "Zmaga je za nas zelo pomembna za naprej. V prvem polčasu smo nekako igrali, v drugem pa malo razpadli, ker se vidi, da ekipa ni pripravljena do 61. minute in tukaj imamo probleme."

4.
zmago sezone so ulovili Krčani

Obračune 27. kroga sta zvečer zaključila Gorica in Krško. Tudi Gorica je nastopila z novim trenerjem, po porazu proti Aluminiju v 26. krogu so se zahvalili za usluge Nerminu Bašiću, vajeti pa je prevzel njegov dosedanji pomočnik Saša Kolman. Da šok terapija deluje, se je zazdelo v 8. minuti, ko je vrtnice v vodstvo odpeljal kapetan Žiga Lipušček. A Krčani so se vrnili, Ante Vukušić je pred koncem prvega polčasa z enajstih metrov izenačil, preobrat pa je na začetku drugega s strelom z 18 metrov zaključil Ante Kordić. Nukelarci so s četrto zmago sezone zagrabili rešilno bilko, se v boju za obstanek v prvi ligi Gorici približali na šest točk zaostanka.